ASKERİ MESAJ VE EVRAK YÖNETİM SİSTEMİ (MEDAS-2)

Müşterek bir mesajlaşma sistemi olarak tasarlanan MEDAS-2, kapsamı dahilindeki tüm kullanıcılar arasında her türlü evrak, mesaj, rapor, yazı, resim, grafik ve bilgisayarda saklanan her türlü dokümanın, süratli ve güvenli olarak gönderilip alınmasını, koordine edilmesini ve arşivlenmesini amaçlamaktadır.

MEDAS-2, sağlanan açık anahtar altyapısı ile kullanıcılar arasında sadece imzalı ve kriptolu bir mesajlaşma sistemi değil, bunun yanında sistemin tek merkezden yönetimini sağlayacak, bilgi güvenliğini tehdit edecek kötü niyetli bilgi paylaşımını ve dosya değişikliklerini, ağa ve bilgiye yetkisiz erişimi, güvenlik politikası ile ilgili ihlalleri, saldırıları (bilgisayar tabanlı ya da virüs, solucan v.b.) tespit edecek ve engelleyecek bir sistem mimarisine ve tasarımına sahip bir sistemdir.

Müşteri ihtiyaçları doğrultusunda özel çözümler sunmak amacıyla; sistem analiz ve tasarımı, sistem kurulum ve entegrasyonu yapılmakta, sistemin test ve tecrübeleri gerçekleştirilmektedir. Ayrıca işletmen/son kullanıcı eğitim merkezlerinin kurulum ve entegrasyonu sağlanmakta, işletmen ve son kullanıcı eğitimleri verilmektedir.

work Hakkımızda school Yayınlar local_library Haberler location_on İletişim