GEMİ ENTEGRE BİLGİ SİSTEMİ

KBS tarafından, yeni nesil gemiler içerisinde bulunan ofislerde ve yaşam mahallerinde farklı ağlarda aynı anda işletilebilecek kağıtsız ofis uygulamasına imkan tanıyacak kabiliyette Gemi Entegre Bilgi Sistemi (GEBİS) altyapı çözümleri geliştirilmektedir.

GEBİS Çözümü, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda özel çözümler sunmak amacıyla; sistem analiz ve tasarım, sistem kurulum ve entegrasyon, sistem test ve tecrübeleri, işletme/son kullanıcı eğitimleri ile garanti ve bakım faaliyetlerini kapsamaktadır.

GEBİS, gemi limanda ve seyirde iken gemide bulunan çalışma ve yaşam mahallerinde ofis ve genel işletme görevlerine destek sunmak üzere tasarlanmıştır.

GEBİS, Rafta Hazır Ticari Ürün’lerden (RAHAT) oluşan entegre bir sistemdir. Talep edilmesi durumunda belirlenecek kritik birimler MIL-STD810G standardına uygun olarak sağlanmaktadır.

GEBİS, fiziksel olarak tüm donanım birimleri ile birbirinden ayrılmış ağları destekleyecek yapıdadır. Tesis edilen gemi yerel alan ağları, mevcut sahil-gemi, gemi-gemi ağ bağlantı noktalarına ve uydu muhabere altyapıları ile TSK-NET, NATO ve Görev Ağlarına bağlanacak şekilde, kablo ve ara bağlantı donanımları ile birlikte sağlanmaktadır.

work Hakkımızda school Yayınlar local_library Haberler location_on İletişim