GENEL AMAÇLI ARAYÜZ SİMÜLATÖRÜ

Döngüde Donanımsal Benzetim (DDB) günümüz endüstrisinde önemli bir rol oynamaktadır. DDB, bir sistemdeki gerçek donanım bileşenleri ile belirli  (veya geri kalan tüm) sistemlerin performans benzetimini yapan gerçek zamanlı bir simülatör arasındaki etkileşimi sağlamaktadır.

GAAS sistem geliştirme ve test aşamalarında, gerçek donanımların henüz bulunamadığı durumlarda kullanılabilecek DDB yapan bir simülatördür. GAAS arayüz haberleşme benzetimi yapmaktadır. Kendisine bağlanılan sistemden alınan mesajları işleyerek, uygun cevapları bağlı bulunan arayüz üzerinden göndermektedir.
  
GAAS ihtiyaca göre genişleyebilen, paralel veya her seferde portun aktifken veri aktarımı yapabilen çoklu bağlantı noktası kullanabilmektedir. GAAS benzetimi yapılan sistemin mesaj davranışına ek olarak elektriksel karakteristiklerini de karşılamaktadır. GAAS’ın en önemli özelliklerinden biri esnek yazılım altyapısıdır. Kullanılan yazılım altyapısı, donanım yazılımında güncellemeye ihtiyaç bırakmadan, benzetimi yapılan sistemin davranışını dışarıdan güncellemeye imkân sağlamaktadır.


Broşür için tıklayınız.

work Hakkımızda school Yayınlar local_library Haberler location_on İletişim