Haberler

Etiketler:
​29. yılında UDT 2016 konferansı Almanya'nın Berlin kentinde 30 Mayıs - 1 Haziran tarihlerinde düzenlenmişyir. Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri şirketimiz de; konferansa 2 adet bildiri ile katılım sağlamıştır.
 
Etiketler:
Koç Bilgi Savunma ve TÜBİTAK BİLGEM arasında yapılan İşbirliği Protokolü, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Ahmet Arif Ergin, TÜBİTAK BİLGEM Başkanı Prof. Dr. Hacı Ali Mantar ve Koç Bilgi Savunma Direktörü Dr. Hakan Başaran'ın katılımı ile imzalandı.
 
Etiketler:
Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri A.Ş CMMI v1.3 Olgunluk Seviyesi 3 değerlendirme sürecinde, kapsam dahilindeki tüm süreçleri başarıyla tamamlayarak 2007 yılından beri sürdürdüğü uygulama modelini, 2016 yılı Nisan ayında Seviye 3 sertifikasını yenileyerek devam ettirmiştir.
 
Etiketler:
IEEE tarafından bu yıl 24'üncüsü düzenlenen "Sinyal İşleme ve İletişim Uygulamaları Kurultayı", 16-19 Mayıs tarihleri arasında Bülent Ecevit Üniversitesi'nde gerçekleştirilecektir. Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri şirketimiz de; konferansa 2 adet bildiri ile katılım sağlayacaktır.
 
Etiketler:
​28. yılında UDT 2016 Norveç'in Oslo kentinde 1-3 Haziran tarihlerinde düzenlenecektir. Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri şirketimiz de; konferansa 2 adet bildiri ile katılım sağlayacaktır.
 
Etiketler:
ThyssenKrupp Marine Systems için üretilen Effector Simulator Type-A ürünümüzün kabul testleri 29 Eylül 2015 – 01 Ekim 2015 tarihleri arasında başarı ile tamamlanmıştır. Effector Simulator Type-A ürünü Torpido Karşı Tedbir Sisteminin arayüz testlerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Türkiye için üretilen Yeni Tip Denizaltı Programının FAT ve HAT testlerinde arayüz doğrulamak amacıyla kullanılacaktır.
 
Etiketler:
Şirketimiz bünyesinde TÜBITAK tarafından TEYDEB 1511 destek programı kapsamında yürütülen Sonar Su Altı Akustik Sinyal İsleme Algoritmalarının Esnek IP Çekirdekler Olarak Gerçeklenmesi (SonarIP) projemiz 11 Haziran 2015 tarihinde, tasarlanan tüm IP çekirdeklerin testlerinin basari ile gerçeklenmesi sonucunda tamamlanmıştır.
 
Etiketler:
Şirketimiz bünyesinde yürütülen 1511 Teydeb kapsamında Akıllı şamandıra projemiz (GATAS) 2-4 Haziran 2015 tarihleri arasında Aliağa Tüpraş tesislerinde gerçekleştirilen deniz testlerini başarı ile tamamlamıştır.
 
Etiketler:
27. yılında UDT 2015 Hollanda'nın liman kentlerinden birisi olan Rotterdam'da düzenlendi. Şirketimiz çalışanlarından Mehmet Öner ve Hüseyin Nihal Karaca, "Passive Localization of Underwater Acoustic Pingers by Using Time Differences of Arrivals" ve "A line Array Processing Chain for Submarine Sonar Spplications" isimli makaleleri ve sunumlari ile konferansa katıldılar.
 
Etiketler:
IEEE tarafından bu yıl 23'üncüsü düzenlenen "Sinyal İşleme ve İletişim Uygulamaları Kurultayı", 16-19 Mayıs tarihleri arasında İnönü Üniversitesi'nde gerçekleşti. Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri şirketimiz de; "Sualtı Akustik Sinyallerden LOFAR Analizi ile Deniz Taşıtlarına Ait Öznitelik Çıkarımının Donanımsal Gerçeklenmesi" ve "Sonar Uygulamaları için Uyumlu Filtrenin IP Çekirdek olarak Gerçeklenmesi" başlıklı bildirileri ve sunumları ile kurultaya katıldı. Uygulamaları için Uyumlu Filtrenin IP Çekirdek Olarak Gerçeklenmesi" bildirileri ile katılacaktır.
 
Etiketler:
Koç Savunma, dünyanın en önemli savunma sanayi fuarı IDEF'te, toplam 10 adet ürününü, ulusal ve uluslararası paydaşlarına tanıtma fırsatı buldu. Koç Holding Şeref Başkanı Sayın Rahmi M. KOÇ başta olmak üzere pek çok değerli isim, standımızı ziyaret ederek ürün ve hizmetlerimiz hakkında bilgi aldı.
 
Etiketler:
​​Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri olarak 12 Mart 2015 tarihinde gerçekleşen “Ulusal Proje Meslek Konferansı (UPMK)” etkinliğine katıldık; Erkan Helvacılar ile “En İyi Erkek Proje Yöneticisi”, MTU Projesi ile de “En İyi Proje” dalında Çetin Ceviz Ödülüne layık görüldük.
 
Etiketler:
Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri AŞ olarak, 25-27 Haziran 2014 tarihlerinde ODTÜ Kültür Kongre Merkezinde gerçekleştirilen SAVTEK 2014 kongresine, dört adet bildiri sunumu ile katıldı.
 
Etiketler:
Savunma Sanayi Müsteşarlığı yetkililerinin Koç Bilgi Savunma şirketimize ziyareti, 7 Kasım tarihinde gerçekleşti.
 
Etiketler:
Firmamızın sponsor olarak yer aldığı, 16. Uluslararası Bilgi Füzyonu Konferansı, Askeri Müze'de gerçekleşti.
 
Etiketler:
IDEF'13, 11. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı, 7-10 Mayıs tarihleri arasında 52 ülkeden, 255'i yerli, 539'u yabancı olmak üzere, toplam 794 firmanın katılımı ile gerçekleştirilmiştir.
 
Etiketler:
Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri A.Ş. (KBS), 7 - 10 Mayıs 2013 tarihlerinde İstanbul, TÜRKİYE'de gerçekleştirilecek olan IDEF 2013, 101'inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'na katılacaktır.
 
Etiketler:
Savunma Sanayi'ne sunduğu çözümlerle sektörde adından söz ettiren Koç Bilgi ve Savunma, son gerçekleştirilen proje ile birlikte Türk Deniz Kuvvetleri için bir ilke imza attı.
 
Etiketler:
5. Deniz Sistemleri Semineri, 8-9 Ekim 2012 tarihlerinde, ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde, Koç Bilgi Savunma Teknolojileri A.Ş. sponsorlugunda gerçeklesti.
 
Etiketler:
Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri A.Ş., 2-5 Eylül 2012 tarihlerinde İzmir Çeşme’de düzenlenen International Conference on Science for Defense and Security 2012 (ICSDS'2012) konferansına, “Constant False Alarm Rate Based Detectors for Underwater Acoustic Signal Detection” konulu bildiri ile katılım sağlamıştır.
 
Etiketler:
Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri, 20-22 Haziran 2012 tarihlerinde, ODTÜ Kongre Merkezi'nde gerçekleşen 6. Savunma Teknolojileri Kongresi'ne (SAVTEK) sponsor olarak katıldı.
 
Etiketler:
Ülkemizde geliştirilen ilk milli sonar olan ve Koç Bilgi ve Savunma şirketimiz tarafından geliştirilen Dalgıç Tespit Sonarı’nın demosu, 15 Haziran Cuma günü, savunma sanayiinin en büyük entegratör firmalarından biri olan Aselsan için gerçekleştirildi.
 
Etiketler:
Institute of Electrical and Electronics Engineers(IEEE) tarafından, Özyeğin Üniversite'si sponsorluğunda bu yıl 20.si düzenlenen “Sinyal İşleme ve İletişim Uygulamaları Kurultayı”, 18-20 Nisan tarihleri arasında Fethiye’de gerçekleştirilmiştir.
 
Etiketler:
Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri A.Ş., 18-20 Eylül 2012 tarihlerinde İzmir Çeşme’de 20.'si düzenlenen Sİnyal İşleme ve İletişim Uygulamaları Kurultayı (SİU'2012) konferansına, “Deniz Platformlarının ve Sualtı Ortamı Akustik Sinyallerinin Benzetimi” konulu bildiri ile katılım sağlamıştır.
 
Etiketler:
Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri A.Ş. (KBS), 10 - 13 Mayıs 2011 tarihlerinde İstanbul, TÜRKİYE'de gerçekleştirilecek olan IDEF 2011, 10'uncu Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'na katılacaktır.
 
Etiketler:
27 Ocak 2005’te başlayan 27 Aralık 2007’de geçici kabulü yapılarak Genelkurmay Başkanlığı Karargahında faaliyete geçen Türk Silahlı Kuvvetleri Bilgi Sistemi projesinin Garanti süreci Aralık 2010 sonunda bitmiştir.
 
Etiketler:
20 Ekim 2010 tarihinde Milli Savunma Bakanlığı’nın, Türk Deniz Kuvvetleri’nin 47 (kırkyedi) adet gemisine entegre edilecek Mesaj Terminal Ünitesi sistemleri tedariki projesi ihalesi yapılan ihaleyi firmamız kazanarak çalışmalarına başlamış bulunmaktadır.
 
Etiketler:
HDW ile 11 Ağustos 2010’da Yeni Tip Denizaltı projesi kapsamında Torpido Savunma Sistemlerine yönelik sözleşme imzalanmıştır.
 
Etiketler:
26 Nisan-4 Mayıs 2010 tarihleri arasında yapılan denetim sonucu olgunluk seviyesi CMMI v1.2 Level 5 olarak belirlenmiştir.
 
Etiketler:
Mesaj ve Evrak Dağıtım Sistemi projesi (MEDAS) başarı ile tamamlanarak taahhüt edilen tarihten 4,5 ay önce Aralık 2009 tarihinde kabul edilmiştir.